STRONA GŁÓWNA · BYLI U NAS · KONTAKT Z NAMI · ARTYKUŁY · MUZEUM · HALA SPORTOWA · KORTY TENISOWE · TEATR - "CARPE DIEM" Kwiecień 18 2015 22:43:09


Ostatnie Artykuły
WYWIAD Z MICHAŁEM BA...
TURNIEJ GWIAZD
W RAMIONACH ANIOŁA
"ŻEBY ŻYĆ" - CARPE DIEM
„DAR NIEPODLEG...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 692
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: januszk
Newsletter
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.Ilość subskrypcji: 113

750 lat Pyskowic zobacz :TEATR TAŃCA -"ALACARTE"

W dniach 22-31 lipca Sandra Połeć i Agata Gabryel odwiedziły Poznań, aby skorzystać z mega nagrody - warsztatów tanecznych Summer Intensive Dance Academy; 10 dni, 16 technik - mega wycisk i ogromna radość; dziewczyny wywalczyły te warsztaty na III Otwartym Tanecznym Grand Prix w Brzegu- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


W maju, jak w raju :) 2 maja, kiedy większość grilowała kiełbaski, "kobietki" :) z Alacarte walczyły dzielnie na III Otwartym Tanecznym Grand Prix "Kotwice" w Brzegu; i udało się:) Alacarte zdobyło I miejsce, duet Kinga Pleban i Magda Roter II miejsce, duet Sandra Połeć i Agata Gabryel I miejsce oraz nagrodę jurorską dla osobowości tanecznej - darmowe warsztaty taneczne w Poznaniu i na koniec Grand Prix powędrowało też Alacarte; 17 maj, deszczowa sobota a MTT Alacarte w pociągu do Bielska Białej,by na Konkursie Choreograficznym "Strefa Tańca" pkazać na co je stać; no i pokazały przywożąc: w kat. solo Sandra wyróżnienie, w kat. duet Sandra i Agata nagrodę za komunikację, pracę z ciałem oraz ciekawą kompozycję w choreografii, jako cały zespół nagrodę za kompleksową i dojrzałą choreografię i nagrodę dyrektora GRAND PRIX :); kolejne miejsce na mapie tanecznej Polski to Katowice i VI Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy; Alacarte, to znowu one :) i kolejny złoty medal do kolekcji; 24 maj sytuacja podbramkowa, bo Alacarte musi znaleźć się w dwóch miejscach w Tarnowskich Górach i Skarżysku Kamiennej; ale grunt to dobre kombinwanie i wszystko da się pogodzić ;) ten dzień był meczący, ale szczęśliwy, bo w Tarnowskich Górach na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Alacarte wywalczył I miejsce w kat. pow. 15 lat a wisienką na torcie było zajęcie przez Alacarte II miejsca w kat. inne formy i I miejsca w kat. taniec współczesny na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych w Skarżysku Kamiennej; uffff :) męcząco, ale warto :)- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Miniony tydzień był bardzo pracowity i owocny dla zespołów Alacarte i Plum; w dniu 08.04. MTT Alacarte wyjechał na XI Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Spontan" w Warszawie, gdzie wywalczył aż cztery nagrody; jury młodzieżowe festiwalu przyznało dziewczynom II miejsce w kat. inne propozycje i I miejsce w kat. etiuda taneczna, natomiast jury profesjonalne, w którym zasiadali: Ania "Juja" Jujka, Anna Głogowska i Bartek Figurski zdecydowali przyznać zespołowi w obu kategoriach I miejsca; szczęście ogromne :) a w sobotę 12.04. zmagały się w Konstantynowie Łódzkim; i tam również dopisało nam szczęście :) w kat. solo hip hop startowały dwie dziewczyny z Alacarte Kinga i Sandra i obie zdobyły wysokie lokaty: Kinga III miejsce a Sandra I miejsce; a Alacarte w kat. inne formy miniformacje I miejsce :) teraz trochę odpoczynku przez święta a po.... dalszy ciąg zmagań festiwalowych; trzymajcie kciuki :)- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Młodzieżowy Teatr Tańca rozpoczął już sezon festiwalowy :) 22 lutego "Alacartki" odwiedziły Białystok, gdzie oprócz zmagań festiwalowych mogły wziąść udział w warsztatach tanecznych z Brianem Poniatowskim i Mariuszem "Mańkiem" Kotarskim; nie wróciły też z pustymi rękami, z Carnival Dance Attack przywiozły II miejsce w kat. show dance za nową choreografię pt. "Wybór"; natomiast 01.03. podczas VII Zgierskich Spotkań Tanecznych w Zgierzu wywalczyły I miejsce w kat. taniec współczesny powyżej 15 lat; oby tak dalej :)- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Z nowym rokiem nowe wyzwania; Młodzieżowy Teatr Tańca Alacarte nie próżnuje i cały czas przygotowuje się na festiwale w tym sezonie, ale między czasie pokazuje się ze spektaklem "MYśli Niespójne"; tym razem, na zaproszenie Centrum Kultury "Zamek w Toszku", dziewczyny zatańczyły w dniu 08.02. podczas wieczoru z tańcem w ramach VI Dni Tańca na sali Peterswaldskiej na Zamku w Toszku.
Pośród nieustannie świergoczących sekund samotności mija chwila mojego życia. Ćwierka. Serce. Mechanicznie. Ręka. Brzęczy. Automatycznie. Głowa. Szumi. Niepotrzebnie. Promyki światła przez kraty samotności. Jestem obok siebie. Uciekam, uciekam, uciekam, uciekam. Niepotrzebne myśli. Przytakują" - tymi słowami rozpoczął się nowy spektakl Młodzieżowego Teatru Tańca Alacarte, który mogliśmy zobaczyć na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w dniu 25 maja; "Myśli niespójne' to historia, młodej dziewczyny przytłoczonej codziennością życia; historia, w której dominuje smutek i żal, gniew, potrzeba dopasowania się do ludzi, z którymi przebywa, choć w rzeczywistości nie chce być tą, którą udaje; w natłoku swoich myśli powoli odnajduje drogę, którą chce iść, ale czy znajdzie w sobie na tyle siły? na te i wiele innych pytań "postawionych" w spektaklu próbowały odpowiedzieć dziewczyny z Alacarte poprzez gest, ruch i taniec a całości dopełniały teksty napisane przez Monikę Sowę i czytane przez Mariolę Piprowską; czy im się udało? odpowiedzą tylko Ci, którzy przyszli w tym dniu.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


29.04.na zaproszenie wspaniałej grupy BCDS i instruktorki Ani Pogonowskiej z Sokołowa Podlaskiego, Młodzieżowy Teatr Tańca Alacarte wystąpił jako gość specjalny podczas imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


"Stoi Matka obolała, Łzy pod krzyżem przepłakała, Gdy na krzyżu Syn jej mrze." Tak zaczyna się znany utwór "Stabat Mater dolorosa", który był inspiracją do spektaklu i swoistych rekolekcji, w których mogliśmy wziąć udział w niedzielny wieczór. Schola Młodzieżowa Cantamus Domino prowadzona przez s. Barbarę i Młodzieżowy Teatr Tańca Alacarte z Anną Hampel na czele, wprowadzili nas w obchody Wielkiego Tygodnia - czasu przygotowującego nas do największego chrześcijańskiego święta - Zmarstwychwstania Pańskiego.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - ZOBACZ FOTO 1 - KLIK ! | - ZOBACZ FOTO 2 - KLIK !


Stabat Mater to jedna z sekwencji wprowadzonych przez Kościół katolicki do liturgii i wykonywana w czasie Wielkiego Postu. Pochodzi z łaciny i oznacza Stała Matka (pod krzyżem). Niepowtarzalne w swojej formie rekolekcje wielkopostne zaproponował nam Młodzieżowy Teatr Tańca "ALACARTE" pod opieką instruktor Anny Hampel. Po raz pierwszy na deskach sceny MOKiSu mogliśmy podziwiać teatr w którym słowa zostały zastąpione tańcem, ale wrażenia i wzruszenie było porównywalne, a może i mocniejsze. Alacartki obiecały, że z okazji 10-lecia powstania zespołu jeszcze w tym roku ponownie zobaczymy je na scenie. Trzymamy za słowo i już dziś zapraszamy.- KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIK !


Miały kilka lub kilkanaście lat, gdy przyszły po raz pierwszy na zajęcia taneczne do MOKu. Minęło 10 lat i dziewczynom oprócz kilku wiosen przybyło wiele sukcesów, dyplomów, nagród i pucharów. Od 10 lat Młodzieżowy Teatr Tańca Alacarte razem z instruktorem i choreografem, panią Anią Hampel rozsławia Pyskowice na najlepszych festiwalach lokalnych i krajowych. Lista sukcesów zespołu jest bardzo długa, liczba układów, które przetańczyły też jest znaczna. Mogliśmy to wszystko obserwować podczas performancu "Zwierciadło Wspomnień" i spektaklu "Myśli Niespójne", który miał miejsce 1 grudnia. Całemu Zespołowi życzymy dalszych sukcesów, zaangażowania, nowych pomysłów, obciągniętych palców i wielu łez ... szczęścia.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
SEKCJE MOKIS
HARMONOGRAM ZAJĘĆ
MEDIA O NAS
PLAN PRACY 2015
BYLI U NAS
KONTAKT Z NAMI
DZISIEJSZE WYDARZENIA
ARTYKUŁY
PARTNERZY MEDIALNI
LEGENDY PYSKOWICE 07
LEGENDY PYSKOWICE 08
LEGENDY PYSKOWICE 09
LEGENDY PYSKOWICE 10
LEGENDY PYSKOWICE 11
LEGENDY PYSKOWICE 12
DYBUK 2007
DYBUK 2008
TEATR - "CARPE DIEM"
TEATR TAŃCA -"ALACARTE"
KOLONIE Z MOKiS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dzisiaj:
- Spotkanie działkowców R.O.D Witaminka - wynajęcie sali

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

KONTAKT Z MOKiS

KULTURA
tel./fax 32 233-25-34
tel./fax 32 333-03-48


E-MAIL NAPISZ DO NAS

SPORT
tel. 32 333-20-95

E-MAIL NAPISZ DO NAS

RATUSZ-MUZEUM
tel. 32 333-16-35

E-MAIL NAPISZ DO NAS

OBIEKTY - MOKiS


MUZEUM MIEJSKIE


HALA SPORTOWA


KORTY TENISOWE


STADION SPORTOWY